מימון לרכב – מדוע זו האופציה הטובה ביותר היום לרכישת רכב חדש?

אנחנו חיים בעידן, בו אנשים נוהגים להחליף רכבים פעם בשנתיים-שלוש. דבר שלא היה קיים בעבר. ההיצע הרחב של כלי הרכב מחד והעלייה ברמת החיים מאידך, מאפשרת לנו להחליף רכבים לעיתים תכופות יותר. כך אנחנו נהנים מרכב חדש ובטוח, כך אנחנו חוסכים הוצאות על תיקונים והחלפת רכיבים, כך אנחנו נהנים מאיכות חיים גבוהה יותר.

אחת הסיבות שבגינן אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות להחליף רכב לעיתים תכופות, היא מסלול של מימון לרכב. מסלול שמציעים לנו גורמים פיננסים שונים, וביניהן חברות אשראי. דרך אופציה זו, אנחנו יכולים לרכוש רכב חדש מבלי להרגיש את ההוצאה מכבידה עלינו וכן מבלי שנידרש לפתוח תוכניות חסכון או תוכניות אחרות. כמובן שזה גם מאפשר לנו לבצע את הרכישה, מבלי שיש צורך לחכות עד שנצליח לחסוך את הסכום הרלוונטי לרכישה.

לפני שנסביר כיצד עובד מסלול מימון לרכב, חשוב לציין שמסלול זה אפשרי הן ברכבים חדשים והן ברכבים משומשים, דרך סוכנויות שונות שעובדות עם אותם גורמים המציעים לנו מסלולים אלו. אנחנו צריכים לבחון אילו מבין סוכנויות הרכב, מציעות לנו רכב מתאים לצרכים וליכולות שלנו.

איך עובד מסלול מימון לרכב?

הרעיון של מסלול מימון לרכב הוא, שהחברה המציעה את המסלול מספקת לנו אפשרות לרכוש רכב דרך הלוואה, כאשר החברה מממנת עבורנו את רכישת הרכב באופן מלא או חלקי, כשאנחנו מדי חודש מחזירים לחברה על פי הסכום שנקבע מראש פלוס ריבית.

למשל, אם לקחנו מימון ב-100 אחוז, אזי שהחברה שילמה על הרכב במלואו ואנחנו בתמורה, מדי חודש נחזיר לה סכום מסוים עד שנשלים את כל הסכום שקיבלנו עבור רכישת החברה. לצד סכום זה, נידרש כאמור גם נשלם ריבית. חשוב לציין, כל עוד החזר המימון לא בוצע במלואו, אזי שהחברה היא הבעלים של הרכב באופן רשמי, על כל המשתמע מכך.

אופציות אחרות הן לקבל מימון חלקי לרכב. למשל, 50 אחוז, כשאת היתרה אנחנו משלמים מהכיס שלנו. במקרה כזה, אפשרי שתקופת ההחזר תהיה קצרה יותר או שאנחנו נידרש להחזיר סכומים נמוכים יותר מדי חודש עד שנשלים את מלוא ההחזר.

למי זה יכול לעזור?

אופציה של מימון לרכב, יכולה להשתלם עבור כל מי שמתעניין ברכישת רכב חדש ואין לו את האפשרות לממן את הרכישה במלואה או להבדיל, הוא לא מעוניין להשקיע את כל כספו ברכישה, ולכן הוא מעדיף לקחת מימון מגורם חיצוני. שירות זה יכול להתאים הן לגורמים פרטיים והן לגורמים עסקיים ואחרים.

חשוב לציין, זו אופציה אידיאלית עבור מי שרוצה להתחדש ברכב חדש אך בפרט עבור מי שמצא את עצמו במצב בו, הרכב הישן שלו יצא משימוש והוא מעוניין לרכוש רכב באופן מיידי ואין לו את כל הסכום לרכישה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

רכב

עיקרי הדברים:
לכל שאלה או בקשה, צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם!